درباره سبین

سبین بستری است برای برقراری تعادل بین نیازهای آموزشی دانش آموز و روزمرگی های والدینش.  سبین یک معلم همراه هست که این امکان را به شما می دهد تا در منزل یا هرجای دیگری تنها با ورود به پنل سبین ات، درکنارش درس بخوانی. یک معلم که همراهت درس می خواند، از شما درس می پرسد، حتی دیکته می گوید، آزمونک می گیرد، سوال امتحانی می دهد، آنلاین اشکالاتت را برطرف می کند و آموزه هایت را تثبیت می کند و برای آزمون های مدرسه آماده ات می کند.

سبین متشکل از گروه های آموزشی ریاضی، علوم، ادبیات، زبان های خارجی (عربی و زبان انگلیسی)، دروس عمومی، فرهنگ و سرگرمی، تیزهوشان و المپیاد می باشد. اعضای گروه های آموزشی و مسئولین این گروه ها از دبیران با سابقه و بنام در سیستم آموزشی ایران هستند. سبین در تلاش است تا افزایش مشغله ی روزمره ی اولیا و از سوی دیگر سیستم آموزشی را هم راستا کرده و در این سرعت آهسته ی تغییرات سیستم آموزشی نسبت به سرعت بالای تغییرات سبک زندگی در شهرها، یکسان سازی آموزشی در کل کشور را تا حد مقدور حفظ کند و تعادلی بین این دو برقرار نماید.

در این راستا در مقطع متوسطه 1 و به خصوص ابتدایی که دانش آموز نیاز به حضور فردی مطلع در کنار خود را در حین درس خواندن و تمرین کردن احساس می کند، و از سویی اولیا با مششغله های روزمره ی دنیای جدید وقتی بسیار کمتر را در اختیار دارند، سبین با نظارت و طراحی دبیران برجسته و کارآمد به خوبی می تواند در کنار آموزه های مدرسه، جایگاه اولیا را تا حدی بسیار بالا و جایگاه یک معلم را بطور کامل در کنار دانش آموز پر کند.

با توجه به هدف یکسان سازی آموزش در کل کشور، دانش آموزان مشعغول به تحصیل در مناطق محروم، دانش آموزان محروم از تحصیل و دانش آموزانی که نیاز به حمایت های مالی و معنوی در آموزش را دارند، بطور رایگان تحت پوشش قرار می گیرند.

با سبین چطور درس بخوانم؟

سبین هر هفته درسی را که در مدرسه خوانده ای، با شما تمرین می کند.  از شما درس می پرسد، آزمون می گیرد نمونه سوال می دهد و اشکالاتت را برطرف می کند.

کافیست عضو سبین شوی و هر هفته در پنل سبین خودت، بسته هایی که ارسال می شوند را باز کنی و با آن همراه شوی. هر هفته برای هر درس، یک بسته به پنل شما ارسال می شود. هر بسته شامل این موارد است:

  1. سبین نامه،
  2. فایل نمونه سوالات،
  3. کلاس مجازی

سبین نامه چیست؟

بستری است که در آن می توانی همراه یک معلم درس بخوانی و نکاتش را ببینی. بعد از هر مبحث، هر مطلب یا نکته ای، سوالاتی از شما می پرسد. و می گوید که درست پاسخ دادی یا خیر. اگر اشتباه گفته باشی، راهنمایی ات می کند تا دوباره پاسخ دهی. دقیقا مثل زمانی که در خانه از شما درس پرسیده می شود. با این تفاوت که نکات را نیز آموزش می هد.

سوالات سبین نامه فقط تستی نیست. سوالات نیمه تشریحی هم دارد و حتی دیکته می گوید و شما آن را مینویسید تا برایتان همان لحظه تصحیح شود. در انتها، یک آزمونک از مطالب کار شده وجود دارد. در هر بخش، سوالاتی چالشی نیز وجود دارد که سطح آنها بالاتر بوده و برای تمرین بیشتر است. پاسخ به این سوالات الزامی نیست ولی برای دانش آموزانی که در مدارسی با سطح تیزهوشان درس می خوانند، پاسخ به این سوالات توصیه می شود و همچنین دانش آموزانی که علاقمند به بالابردن سطح مطالعاتشان هستند.

کارنامه ای برای سبین نامه دریافت می کنید. در این کارنامه می توانید میزان تسلط خود را در هر مبحث بسنجید. امتیازدهی در این کارنامه تنها براساس پاسخ درست و غلط نیست بلکه میزان تلاش شما در آن لحاظ شده است.

فایل نمونه سوال چیست؟

یک فایل PDF همراه با خلاصه پاسخ تشریحی است که نمونه سوال های امتحانی در مبحث مربوط به بسته را به شما نشان می دهد. این فایل مانند سبین نامه شامل سوالات چالشی نیز می باشد.

کلاس رفع اشکال چیست؟

در پایان هر هفته، یک کلاس مجازی بصورت وبینار برگزار می شود که در آن اشکالات سبینی ها برطرف شده و سوالات فایل PDF تشریحی و بطور کامل حل می شوند.